Dlaczego marketing internetowy jest tak ważny dla firm hotelarskich?

Każda technologia komunikacyjna niesie ze sobą nowe sposoby marketingu. Czy to radio w latach 30-tych, telewizja w latach 60-tych, czy prasa znacznie wcześniej w 19 wieku. To samo dotyczy również Internetu. Dopiero w ciągu dekady swojego istnienia Internet zmienił sposób postrzegania komunikacji i marketingu.

visit https://takolako.pl/2020/09/16/reklama-w-sieci/

Marketing internetowy to ogólny termin służący do klasyfikowania szeregu praktyk, które mogą obejmować optymalizację wyszukiwarek (SEO), optymalizację mediów społecznościowych (SMO), kampanie Pay Per Click (PPC), marketing treści, e-maile, dystrybucję artykułów i blogów z link zwrotny do Twojej strony internetowej hotelu, silników rezerwacji online, zarządzania OTA, analityki witryny i śledzenia kampanii oraz wielu innych. Udana kampania marketingu internetowego to taka, która może osiągnąć idealną równowagę między wszystkimi różnymi praktykami związanymi z e-marketingiem.

Marketing internetowy ma pewne nieodłączne zalety w porównaniu z marketingiem za pośrednictwem tradycyjnych mediów, które są następujące:
• Reklama w Internecie jest znacznie tańsza niż reklama w telewizji, radiu czy nawet w gazecie.
• Przekaz dociera do grupy docelowej, ponieważ istnieje możliwość pakietowania różnych komunikatów dla osób należących do różnych grup wiekowych i zawodów. Witryny społecznościowe badają historię wyszukiwania użytkowników i publikują reklamy na podstawie ich zainteresowań. W ten sposób specjalnie spreparowana wiadomość dociera do zamierzonych odbiorców docelowych.
• Sukces i porażkę dowolnej kampanii marketingowej w Internecie można bardzo łatwo śledzić i analizować za pomocą Google Analytics i różnych innych środków. A każda kampania, jeśli nie jest opłacalna, może zostać zmieniona lub całkowicie zakończona na dowolnym etapie. Takie podejście oparte na zwrocie z inwestycji (ROI) nie było możliwe w przypadku tradycyjnych mediów.
• Poprzez marketing internetowy marki mogą stworzyć stałą, zaangażowaną społeczność swoich fanów i obserwujących oraz nawiązać z nimi dwukierunkową komunikację. Mogą przedstawiać swoje nowe plany, oferty, pakiety i usługi swoim obserwatorom w czasie rzeczywistym, a także uzyskiwać ich opinie. Opinie klientów są bardzo ważne, ponieważ mogą pomóc obiektom hotelowym w odfiltrowaniu złych usług i negatywnych wrażeń.

Poza tym wszystkie te ogólne korzyści, marketing internetowy ma również pewne szczególne korzyści dla nieruchomości hotelowych. Starannie i strategicznie zaprojektowana strona internetowa hotelu może dostarczyć potencjalnym klientom wiele informacji o pokojach, taryfach, wyposażeniu, menu baru i restauracji, zapleczu zdrowotnym i rekreacyjnym, pobliskich atrakcjach turystycznych, zdjęciach i filmach z hotelu i pokoi, komentarzach gości i wielu innych jeszcze. Dostępność systemu rezerwacji online na stronie internetowej Twojego hotelu może zwiększyć liczbę rezerwacji online.

Ponadto, ponieważ większość potencjalnych podróżników korzysta z Internetu do zbierania informacji o swoich miejscach docelowych i hotelach, hotele mogą ignorować marketing internetowy tylko na własne ryzyko. Biorąc pod uwagę, że reklama i marketing w Internecie są znacznie tańsze niż reklama na jakiejkolwiek innej platformie, a rentowność tych kampanii można analizować na każdym etapie, marketing w Internecie wydaje się być nową „Guru Mantrą” sukcesu w rynku hotelarskim.

Powyższe powody jasno pokazują, dlaczego marketing internetowy jest tak ważny dla nieruchomości hotelowych.